Su Arıtma

  1. ANASAYFA
  2. BLOG

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışmaktadır?

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışmaktadır?

 
Sert suların aynı zaman da genel olarak sabunların köpürmelerini önlemesidir. Su arıtma cihazı sert suların yapısındaki kalsiyum ve magnezyum iyonları sabun, şampuan ve deterjanlardaki iyonlarla reaksiyona girerek bu maddelerin çökelmesine neden olur.  Bu durumda temizlik maddelerinin köpürmesini ve temizlik prosedürünü yerine getirmesini önler. Bunun yanında kalsiyum ve magnezyum iyonları çamaşırların üzerine çökerek renklerinin açılmasına veya kıyafetlerin zaman geçtikçe grileşmesine de neden olur. Sert, yani kireçli suların içildiği zaman da verdiği tat farklıdır. Sert sular ağız da acı olan bir tat bırakmaktadır. Demek ki su içinde sertliğe neden olan iyonlar kalsiyum ve magnezyum iyonları su arıtmasayesinde şeklindedir.
 

Su Arıtma Cihazı Görevi ;

 
O zaman kalsiyum ve magnezyum iyonlarını çok fazla miktarda bulunduran sular ise yumuşak su olarak bilinmektedir. Kemiklerin gelişip güçlü olması için kalsiyum ve magnezyum bu gibi iyonlara gereksinim duyarız. Demek ki normal sertlikteki sular kemik gelişimimiz için faydalı sulardır. Netice de katı sular eşyalarımıza olumsuz etki etmektedir. Ama kemik gelişimi açısından yumuşak su yerine normal sertlikteki suları içmeliyiz. Su borularının da iç yüzeyine çökerek boruların daralmasına neden olur ve zaman içinde tıkanmasına neden olur.Dezenfektan ufak bir miktarı çoğunlukla kasıtlı biçimde dağıtım sisteminde yeniden kirlenme riskini azaltmak için tedavi sürecinin sonunda su içinde bırakılır.
 

Su Arıtma Gerekli midir?

 
Çoğu çevresel ve ekonomik konular su arıtma tesislerinin yerini ve dizaynını etkiler. Yeraltı tedavi ucuzdur, yalnız genel olarak kısıtlı çıkışı ve şarj için binlerce sene alabilir. Yüzey suyu kaynakları için dikkatli bir biçimde kirletici maddelerin neden olağandışı tipleri veya mikrobik ve hastalık seviyelerinin varlığı için izlenmelidir.Su arıtma teknik ve çeşitler değişik farklıdır Bunları inceleyecek olursak daha çok suyun sertliğini düşürerek ederek yalnızca yumuşatma amaçlı kullanılırlar. Atık su arıtma cihazı sistemi kullanılmış suyu tabiata zararsız bir biçimde geri kazandırma prosedürüdür. Cildimize suyoluyla ya da su arasında ki türlü maddelerin bulaşmasını engellemek için yapılan arıtma çeşididir. Bünyesinde ne bulunduğu bilinmeyen kuyu sularında yer alan çeşide göre su arıtma cihazı yapılarak kullanılır.

BENZER BLOG

ÜCRETSİZ

Yerinde Keşif

BAKIM

Satış Sonrası Destek

7/24 DESTEK

Sınırsız Hizmet

GARANTİLİ

Mutlu Müşteriler