Ürünlerimiz

  1. ANASAYFA
  2. ÜRÜNLERİMİZ

UV Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole Siterilizasyon Su Arıtma Sistemleri Nedir
 
                İnsan sağlığı için, tüketilebilir su oldukça önemli bir yere sahiptir. Her ne kadar günümüz şartlarında genel olarak fabrikasyon su (hazır su) tüketimi mümkün olsa da elbette ki pek çok kişi halen içerisinde çok fazla sayı da mikroorganizma olan su tüketimi gerçekleştirmektedir. Yine çeşme su tüketmeyen kişiler de hazır sular içerisinde azalmış olan mineral dahilinde, yeterli kadar gerekli olan su tüketim değerlerini alamamaktadır. Bundan dolayı da ilerleyen yıllarda su tüketim dahilinde ortaya çıkan sağlık sorunları ile karşılaşabilmek çok daha mümkün hale gelmektedir.
 
                Su içerisinde, bakteri, küf, mantar ve virüsler yaygın olarak görülen zararlı mikroorganizmalar olarak açıklanmaktadır. Bu zararlı maddelerin su içerisinde ayrıştırılması ve zararsız hale getirilmesi için, mikrobiyolojik arıtma sistemleri kullanılması ön görülmektedir. Mor ötesi ışınlar dahilinde su içerisinde yer alan zararlı maddeler, zararsız hale getirilirken, mikroorganizmalar da UV-C ışınlarına bağlı olarak etkisini yitirmektedir. Arıtma sistemi firması olarak, ultraviyole siterilizasyon su arıtma sistemleri tüketicilere sunulan sistemler arasındadır.
 
Suyun steril hale getirilmesi
 
                Ultraviyole yani; UV ışınları kullanılarak, su içerisinde yer alan mikroorganizmaların ortadan kaldırılarak, suyun temizlenme işlemi suyun steril hale getirilmesi demektir. Bu sistem dahilinde öldürülen mikroorganizmalar, direkt olarak UV ışınları ile karşılaşması gerekiyor. Bundan kaynaklı olarak da ilk olarak su içerisinde yer alan tortu, çamur ve bulanıklık sağlayan tüm diğer maddelerin ilk olarak filtre sisteminden geçirilerek temizlenmesi gerekmektedir. Bahsedilmekte olan; ultraviyole su arıtma sistemleri ancak bu durumda direkt olarak su ile UV ışınlarının birleşmesini sağlayacak ve suyu steril hale getirebilecektir. Aksi durumda, UV ışınları tortu ve çamur etkisinden kaynaklı olarak su ile tam bir temas kuramayacağından dolayı yeteri bir sterilizasyon işlemi mümkün olmayacaktır.
 
Su arıtma sistemleri fiyat bilgileri
 
                Elbette ki tercih edilen ultraviyole siterilizasyon su arıtma sistemleri fiyatları, ürün teknik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak konutlarda kullanılacak sistemler daha uygun fiyatlar dahilinde tüketicilere sunulurken, sanayi tipi olan ürünlerde diğer ürünlere göre daha yüksek fiyatların olması doğal bir durumdur.
 
                Kullanılacak olan cihazın kapasitesi metre küp olarak değerlendirilirken, içerisinden geçen su miktarına bağlı olarak da fiyatların değişmesi mümkündür. Kullanımı kolay ve farklı güçlerde üretilmesi de ürünün sunmuş olduğu verimi artırmaktadır. Kullanılacak olan ürünlerde, Çalışma sıcaklığı, basınç ve çalışma gücü gibi özellikler göz önünde bulundurularak, reaktör çapı, uzunluk ve genişlik gibi ölçü bilgileri de göz ardı edilmemelidir.
 
Sistemin işleyişi
 
                Konutlar için tercih edilecek olan UV sterilazyon su arıtma sistemleri, tesisat girişlerine monte edilmektedir. Böylelikle çeşme suyu açıldığında, cihaz içerisinden geçen su miktarı, UV ışınları ile birleşerek, steril edilmiş olacaktır. Ortalama olarak bu cihazlarda saatte 1,5 metre küp su arıtımı yapılmaktadır. Genel olarak standart ürünlerde ise su basıncı 10 Bar maximum basınç olarak ayarlanmıştır. 

ÜCRETSİZ

Yerinde Keşif

BAKIM

Satış Sonrası Destek

7/24 DESTEK

Sınırsız Hizmet

GARANTİLİ

Mutlu Müşteriler