Ürünlerimiz

 1. ANASAYFA
 2. ÜRÜNLERİMİZ

Kum Filtrasyon Sistemleri

Kum filtrasyon sistemleri, suda bulanıklığa sebep olabilecek ve suyun görünüşünü değiştiren bozacak askıda katı madde, tortu, çamur gibi istenmeyen parametrelerin uzaklaştırılması ile suyun berrak bir görünüm kazanması amacı ile kulanılmaktadır.
 
Tam Otomatik çalışma prensibi ve kompakt dizaynı sayesinde operatör gereksinimi ve az yer kaplaması nedeni ile tercih edilmektedirler. İlk yatırım tutarı düşük olan kum filtre sistemlerinde, quartz, dereceli çakıl mineralleri ile filtrasyon sağlamaktadır. Kum filtrasyon sistemi dizaynının doğru olduğu ve yüksek verimli çalışan bir sistemde, diğer filtrasyon sistemşerine giden yük minimize edilmiş olur.
 
Kum filtrasyon sistemleri çözünmemiş askıda katı maddelerin giderilmesini sağlayarak, makine ve tesisatlarda oluşacak tıkanmaları ve enerji sarfiyatındaki artışları engellemiş olur. 3-8 bar basınç aralığında çalışan kum filtre sistemlerin filtrasyon hassasiyeti 20 mikrona kadar düşebilmektedir. Kum filtre sistemlerinin en temel bileşeni olan otomasyon valfleri, daha önce belirlenmiş programa göre otomatik şekilde ters yıkama yapmaktadır.
 
Kum Filtrasyon Sistemlerinin Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar;
 
 1. Sistemin ön arıtmaya ihtiyacı olup olmadığı
 2. Suyun geçiş hızı ve mineralin yatak yüksekliği.
 
Kum filtrasyon sistemlerinde avantaj olarak sayılacak bir madde de otomasyon valfi sayesinde otomatik şekilde yapmış olduğu geri yıkama işleminde sudan başka hiçbir maddeye ihtiyaç duymamasıdır. Ancak burda da geri yıkama için gerekli su basıncı ve debisi doğru olarak seçilmelidir.
 
Kum Filtrasyon Sistemlerinin Kullanım Alanları
 
 1. Gıda endüstrisi
 2. Reverse osmosis öncesinde ön arıtma sistemi
 3. Kimya endüstrisi
 4. İlaç endüstrisi
 5. Yüzey suyu arıtımı
 6. Yeraltı suyu arıtımı
 7. Temiz su temini Kazan besleme suyu öncesinde ön arıtma sistemi
 
Aktif Karbon Filtrasyon
 
Aktif karbon filtre ile istenmeyen koku, klor ve bileşikleri, deterjan ve sen temelyi atıkları, hoş olmayan tat oluşturan organik maddeler, petrol ve asbest gibi maddeler giderilebilmektedir. Filtrasyon sisteminde kullanılacak olan aktif karbon minerali Hindistan cevizinin yüksek ısıda yakılması ile elde edilir.
 
Ayrıca Aktif karbon kömürümsü ancak çok geniş yüzey alanına (1.200 m2/gr) sahip bir malzemedir. Aktif karbon sistemleri fiziki-kimyasal arıtma yaparlar. Aktif karbon minerali, absorbe ettiği klor gibi kimyasalları ters yıkama ile atamadığından bir süre sonra doyuma ulaşmaktadır. Bu işlem fiziksel süzmenin yanında absorbsiyonu kapsadığı için profesyonel mühendislerimiz tarafından verilen kullanım ömrü sonunda aktif karbonun bütünüyle değiştirilmesi gerekiyor.
 
Aktif karbon organik maddeyi bünyesinde biriktirir ve eğer suda bakteri mevcut ise bakteri bu organik maddeyi besin olarak kullanarak üreyebilirmektedir. Aktif Karbon Filtreler, polietilen ya da çelik tankların içinde Quartz ve aktif karbondan oluşan yapıya sahip ve tam otomatik, zaman ayarlı valf ya da yüzey borulamalı kontroller sayesinde, su ile ters yıkama yapılmaktadır.
 
Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri Kullanım Alanları
 
 1. Reverse osmosis (Ters Osmoz) öncesi ön arıtım yapılması.
 2. Gıda endüstrisi
 3. İlaç ve kimya endüstrisi
 4. Mikroorganizmalardan arındırılmış su sağlanması
 5. Gri su arıtımı sonrasında bahçe sulama hatalarında
 6. Yeraltı suyu arıtımında
 7. Yüzey suları arıtımında
 8. Temiz su temini

ÜCRETSİZ

Yerinde Keşif

BAKIM

Satış Sonrası Destek

7/24 DESTEK

Sınırsız Hizmet

GARANTİLİ

Mutlu Müşteriler