Ürünlerimiz

  1. ANASAYFA
  2. ÜRÜNLERİMİZ

Ters Osmoz Sistemleri

Ters osmoz en genel tanımıyla; suyun içindeki istenmeyen mineralleri (anyon ve katyon iyonları) sudan ayıran, saf su ve içme suyu teminine yönelik olarak kullanılan membran filtrasyon prosesidir.
 
Firmamız suyun karakterine göre membran dizayn programı kullanarak projelendirme yapmakta ve proje verilerine göre imalat sürecimiz başlamaktadır.
 
Ters osmoz sistemleri; laboratuarlar, kozmetik ve ilaç sanayi, akü üretimi, diyaliz merkezleri, fotoğrafçılık endüstrisi, batarya sanayi, buz yapımı, metal kaplama sanayi, hemodiyaliz, biyomedikal uygulamalar, alkolsüz ve alkollü içecek sanayi, cam sanayi, elektronik sanayi, tekstil sanayi, yağ üretim sanayi, hastanelerde işletme suyu ve son yıllarda ise daha kaliteli içme suyu üretiminde uygulanmaktadır. Son zamanlarda çok kirli atık su arıtımında (bitkisel yağ sanayi, çöp depolama alanı sızıntı suyu ve tekstil atık suları gibi) ve metal sanayinde bazı metallerin geri kazanılmasında ve konsantre meyve suyu, asetik asit, fosforik asit, salça gibi maddelerin konsantre olarak elde edilmesinde kullanılmaktadır.
 
Ters osmoz sistemi; ham suyun kaynağına göre, kuyu suyu ve deniz suyu ters osmoz sistemi olarak ikiye ayrılmaktadır.
 
1.Kuyu Suyu Ters Osmoz Sistemi
 
Kuyu suyu ters osmoz sistemi; göl, nehir, yer altı, yüzey suları gibi hafif tuzlu veya acı suların içilebilir ve kullanılabilir hale getirilmesi için en uygun sistemlerdir.
 
Kuyu suyu ters osmoz sistemi esnek tasarım ve paket modülerlik yapısı ile Waterland güçlü ve dinamik kadrosu, Türkiye ve Dünya’da en hızlı imalat ve kurulum işlemlerini gerçekleştirmektedir.
 
Su şişeleme tesisleri, hastaneler, oteller, sera ve tarımsal amaçlı sulamalar, kazan besi suları, laboratuvarlar, fabrikaların proses sularının hazırlanmasında etkin olarak kullanılmaktadır.
 
2.Deniz Suyu Ters Osmoz Sistemi
 
TDS değeri 35.000 mg/l değerinin üstünde olan sular, yüksek tuzluluğa sahip (deniz suyu) olarak nitelendirilmekte ve bu suların arıtılmasında deniz suyu ters ozmoz sistemleri kullanılmaktadır.
 
Deniz suyu ters ozmoz sistemleri; su kaynaklarının yetersiz olduğu, deniz suyu kullanımının gerektiği işletme ve yerleşim birimlerinde kullanılmaktadır. Yüksek kapasiteli işletmeler, enerji santralleri, oteller, belediyeler ve su ihtiyacı fazla olan her tip kuruluş için tasarlanmaktadır.
 
Deniz suyu ters osmosis modellerinde yüksek elektrik tüketimleri söz konusu olduğundan, işletmelerin enerji tasarrufu sağlayabilmelerine yönelik, prosese göre enerji geri kazanım sistemleri kullanılmak suretiyle projelendirilmektedir.
 
Bu modellerde kullanılan enerji kazanım sistemleriyle yapılan enerji tasarrufu neticesinde, prosesin işletme maliyetinin büyük oranda düşürülmesi sağlanmaktadır.

ÜCRETSİZ

Yerinde Keşif

BAKIM

Satış Sonrası Destek

7/24 DESTEK

Sınırsız Hizmet

GARANTİLİ

Mutlu Müşteriler