Ürünlerimiz

  1. ANASAYFA
  2. ÜRÜNLERİMİZ

Filtrasyon Sistemleri

Su arıtımı için birçok uygulama bulunmaktadır: atık suyun geri dönüşümü, kimyasal tüketimin azaltılması ve kazan tükenmesi azaltılması.Önemli derecede su miktarı geri kazanılabilir ve bir su arıtma işlemi yapıldıktan sonra üretim sürecinde tekrar kullanılabilir
 
Ultrafiltrasyon
 
Ultrafiltrasyon , endüstriyel su filtrasyonunun en gelişmiş yöntemlerinden biridir. Ultrafiltrasyon, su içinde asılı bulunan küçük partikülleri gidermek ve silt yoğunluğunu en aza indirgemek için yarı geçirgen zarlardan oluşan çeşitli filtre türlerini kullanır. Profesyonel su filtrasyonunun en gelişmiş yöntemlerinden biri, yarı geçirgen membranlardan oluşan çeşitli filtre türlerini kullanan son derece teknik bir prosedür olan ultrafiltrasyon işlemidir. Bu membranlar, su içerisinde asılı olan küçük parçacıkları ortadan kaldırır ve mikro filtreleme sistemleri tarafından filtrelenenden daha küçük parçacıkları yakalayabilir.
 
MODERN ULTRA FİLTRELENMİŞ SU TEKNOLOJİSİ
 
Son derece saf ve temiz su standardı için daha fazla uygulama ortaya çıktığı için ultra filtrelenmiş veya ultra saf suyun faydası yıllar boyunca artmıştır. Su örneğin alkollü olabilir ve klor gibi ajanlarla arıtılmış olmasına rağmen, klor tedavilerine karşı dirençli olan giardia gibi zararlı organizmaları hala içerebilir. Ancak ultrafiltrasyon veya UF teknolojisi, bu parçacıkları ortadan kaldırmada neredeyse tümüyle etkilidir, bu nedenle birçok belediye su arıtma tesisi, cryptosporidium, giardia ve yutulması halinde ciddi hastalıklara neden olabilecek diğer organizmalardan kaynaklanan kontaminasyona karşı UF tedavisine güvenir.
 
SİSTEM PERFORMANSINI SAĞLAMAK İÇİN ULTRAFİLTRASYON KULLANMA
 
Aynı su arıtma sistemleri, ters ozmoz membranlar içindeki son derece küçük gözenekleri tıkayabilecek veya çarpabilen yabancı partikülleri etkili bir şekilde uzaklaştırmak için genellikle ultrafiltrasyona ve mikro filtrelemeye bağlıdır. Aynı nedenlerden ötürü, örneğin, sudaki silt yoğunluğunu en aza indirmek için bir ultrafiltrasyon membranı kullanılabilir veya başka bir saflaştırma safhasından geçecek suyun aşamalı bir işleminde bir ön adım olarak kullanılabilir.
 
ULTRAFİLTRELEME İÇİN DİĞER TİCARİ UYGULAMALAR
 
UF tedavisi, özel sektör şirketleri ve endüstrileri için de son derece değerlidir ve ultrafiltreleme, örneğin ilaç ve tıbbi endüstrinin birçok alanında kullanılır. Böbrek diyalizi, modern mikrofiltrasyon ve ultrafiltrasyon ekipmanlarına ve teknolojisine dayanan bir sağlık bakımı alanıdır.Ultrafiltrasyon ayrıca biyoteknoloji ve yarı iletken imalat sanayilerinde de kullanılmaktadır. Örneğin, yarıiletkenlerin yapımında kirleticilerin mikroskopik parçacıkları bile yarı iletken tabakaların bütünlüğünü ve performansını tehlikeye atabilir, bu nedenle ultra saf bir ortamda oluşturulmalıdır.
 
Suyun ultra filtrelemesi için standart metrikler ve kılavuz ilkeler çeşitli idari organlar, ajanslar ve düzenleyici makamlar tarafından belirlenmiştir. Ultra saf su için saflık standartları, USP, ASTM, CAP, NCCLS, ANSI ve AAMI gibi bir dizi kuruluş tarafından belirlenen standartları içerir.
 
Bu eşsiz ve özel derecede ultra saf suyun analiz edilmesi veya belgelendirilmesi süreci, eğitimli araştırmacılar, mühendisler ve diğer uzmanların bilimsel örneklemesi, çalışması ve analizi içerir. Su numunelerinin incelenmesinin amacı, kimyasal katkı maddeleri, askıda katı maddeler, kirleticilerin çözünmüş parçacıkları, organik karbon varlığı, çözünmüş gazlar veya pirojenler, bakteriler veya yaşayan virüsler gibi biyolojik organizmalar gibi olası tüm kirleticileri ortaya çıkarmaktır.

ÜCRETSİZ

Yerinde Keşif

BAKIM

Satış Sonrası Destek

7/24 DESTEK

Sınırsız Hizmet

GARANTİLİ

Mutlu Müşteriler